top of page

הצוות שלנו

הרב ד"ר שלמה דב רוזן - רב ומנהל קהילת ומרכז יקר ירושלים

שלמה דב למד תורה בישיבות מודרניות וחרדיות שנים רבות (מתוכן עשור בישיבת הר עציון). הוא למד פילוסופיה וספרות באוניברסיטה העברית, ממנה קיבל דוקטורט בפילוסופיה בנושא הנחות מטפיסיות ותיאולוגיות מאחורי תיאוריות של צדק חברתי.

הוא מלמד גמרא, פילוסופיה יהודית, תנ"ך והלכה בישיבות ומדרשות שנים רבות. 

בעבר שירת כרב קהילת 'בית יוסף', וכר"מ בישיבת 'ארץ הצבי', במדרשת 'מתן', ובישיבת 'מחניים'. באקדמיה היה עמית פוסט דוקטורט במרכז אלישר - באוניברסיטת בן גוריון, במכון להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות ע"ש כהן - באוניברסיטת תל אביב, ובמכון טרומן - באוניברסיטה העברית.

בנוסף לשיעורי תורה, הוא פרסם מאמרים אקדמים בפילוסופיה של האתיקה והדת, ושיעורים בסרטוני יוטיוב. 

קישור למאמרים באנגלית.

שאול (של) בסל

שאול בסל הוא סופר סת"מ המתגורר בירושלים. הוא למד אצל הרב חיים ברובנדר, הרב יעקב מילר והרב מרדכי סאוויצקי (שממנו קיבל קבלת סופרים). תחום עניין מיוחד של שאול הינו המתודולגיה של לימוד התלמוד, בדגש על אופן שילובם של אלמנטים מהאגדה וההלכה בתלמוד. מעבר לכך, שאול מלמד הלכות סת"מ לצד טכניקה מעשית. מלבד הלימוד, שאול נהנה משמונת ילדיו וחמשת נכדיו, מסעודות שבת עם חברים ומשפחה ורכיבת אופניים.

הרב חיים ברובנדר

הרב חיים ברובנדר, ראש ישיבת WebYeshiva.org ונשיא של עמותת עתיד – העמותה לתורה יוזמה ודרכים בחינוך יהודי. כבר למעלה מיובל שנים הוא ניצב בחזית התוכניות ללימוד תורה עבור אלפים שהגיעו לארץ כדי ללמוד תורה ולחקור את יהדותם. היה המייסד של ישיבת המבתר ומכללת ברוריה (כיום, מדרשת לינדנבאום).

הרב דב ברקוביץ

הרב דב ברקוביץ בעל תואר ראשון בסוציולוגיה ופילוסופיה מ'ישיבה אוניברסיטה' בניו-יורק, ותואר שני בהיסטוריה יהודית. ממייסדי 'פרדס' ובית המדרש 'אלול' - לימוד תורה לדתיים וחילונים. בנוסף לכך, שימש הדיקן הלימודי בישיבת 'שדה עמיר' ללימודים מתקדמים וחקלאות אורגנית ומרכז 'מילה' ליהדות ויצירתיות, והינו גם המייסד והמנהל של בית המדרש 'בית אב' ליצירתיות והתחדשות תורנית.

דינה גרבר

דינה גרבר למדה פסיכולוגיה בקולג' אוניברסיטה בלונדון, ובמוסד צביסטוק, והיתה עמיתה במוסד הפסיכיאטרי בייאל. היא למדה תורה בברוריה, מתן ובאוניברסיטה העברית. דינה לימדה פסיכולוגיה בבר אילן וטאורו קולג', ותורה ב'יקר' ועוד מגוון מדרשות. היא ייסדה את בית המדרש לתורת הנפש למחקר בינתחומי, והלימוד שלה מתרכז בחז"ל והחסידות ביחס לפסיכולוגיה. 

דינה מנהלת את תוכנית פולין למנהיגות ב'יקר'. 

הרב ד"ר מנחם קאלוש

הרב מנחם קאלוש מלמד שיעורים במחשבה חסידית וקבליסטית ביקר משנת 1991. הוא הוסמך לרבנות בשנת 1998 על ידי רב זלמן שכטר-שלומי ז"ל, והיה תלמיד של הרב קרליבך ז"ל. הוא קיבל את הדוקטורט שלו מהאוניברסיטה העברית בירושלים בשנת 2004 על דיסרטציה שעסקה בתפילה הגותית בקבלה לוריאנית, ובשנת 2011 פרסם ספר של תרגום והערות על יותר מ-300 ממאמריו מהמעגל של הבעל שם טוב. מנחם חי בירושלים עם אשתו ובנו. 

הרב חיים קורנברג

חי בישראל מאז 1979, עשה את לימודיו באוניברסיטת טורונטו ובמכללת טורונטו למורים. נסמך לרבנות מאת ר' זלמן נחמיה גולדברג. הוא מלמד גם יהדות וגם לימודים כלליים, וחי בירושלים עם אשתו ושלושת ילדיו.

הרבנית גילה רוזן 
ילידת ארה"ב, המעורבת בחינוך יהודי כבר למעלה משלושים שנה. בעלת תואר ראשון בספרות אנגלית מאוניברסיטת קולומביה ותואר שני בספרות השוואתית מאוניברסיטת מנצ'סטר. מאז עלייתה לארץ בשנת 1992, היא מלמדת במוסדות: 'נשמת' (חינוך תורני לנשים), 'פרדס', מוסד ללימודי יהדות וב'יקר'. בנוסף שימשה כראש 'בית המדרש לינדנבאום', בשנים 2002-2003. גילה מרצה בכמה מוסדות ופועלת בתור יועצת הלכתית לנשים, ב'קו הפתוח' של נשמת. גילה הינה מחנכת מוערכת ומעמיקה אשר מלמדת בכל תחומי היהדות: מדרשת הלכה ותנ"ך, ידועה בשל יכולתה היוצאת דופן בהוראת גמרא.
הרב חננאל רוזן - רב ומנהל קהילת ומרכז יקר תל-אביב
הרב חננאל רוזן למד גמרא והלכה במשך עשור בישיבות מכל רחבי הספקטרום. הוא הוסמך לרבנות מטעם הרבנות הראשית לישראל, ושירת ביחידה קרבית בצה"ל במסגרת ישיבות ההסדר. הרב חננאל למד שיטות מדיטציה שונות בהודו במשך מספר חודשים, בעל תואר בפסיכולוגיה ובספרות אנגלית באוניברסיטה העברית, וכעת מסיים כתיבת תואר שני בנושא תמורות בהתפתחות ההלכה במאה ה-19.
הרב חננאל רוזן נשוי למרים, ואב לארבעה.
bottom of page