top of page

הצוות שלנו

שד'ר ב'מ ש'מ.jpg
הרב ד"ר שלמה דב רוזן - רב ומנהל קהילת ומרכז יקר ירושלים

שלמה דב למד תורה בישיבות מודרניות וחרדיות שנים רבות (מתוכן עשור בישיבת הר עציון). הוא למד פילוסופיה וספרות באוניברסיטה העברית, ממנה קיבל דוקטורט בפילוסופיה בנושא הנחות מטפיסיות ותיאולוגיות מאחורי תיאוריות של צדק חברתי.

הוא מלמד גמרא, פילוסופיה יהודית, תנ"ך והלכה בישיבות ומדרשות שנים רבות. 

בעבר שירת כרב קהילת 'בית יוסף', וכר"מ בישיבת 'ארץ הצבי', במדרשת 'מתן', ובישיבת 'מחניים'. באקדמיה היה עמית פוסט דוקטורט במרכז אלישר - באוניברסיטת בן גוריון, במכון להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות ע"ש כהן - באוניברסיטת תל אביב, ובמכון טרומן - באוניברסיטה העברית.

בנוסף לשיעורי תורה, הוא פרסם מאמרים אקדמים בפילוסופיה של האתיקה והדת, ושיעורים בסרטוני יוטיוב. קישור למאמרים באנגלית.

שאול (של) בסל

שאול בסל הוא סופר סת"מ המתגורר בירושלים. הוא למד אצל הרב חיים ברובנדר, הרב יעקב מילר והרב מרדכי סאוויצקי (שממנו קיבל קבלת סופרים). תחום עניין מיוחד של שאול הינו המתודולגיה של לימוד התלמוד, בדגש על אופן שילובם של אלמנטים מהאגדה וההלכה בתלמוד. מעבר לכך, שאול מלמד הלכות סת"מ לצד טכניקה מעשית. מלבד הלימוד, שאול נהנה משמונת ילדיו וחמשת נכדיו, מסעודות שבת עם חברים ומשפחה ורכיבת אופניים.

ד"ר זוהר מאור

ד"ר זוהר מאור, נשוי ואב לארבעה, יליד תשכ"ח, הוא מרצה בכיר להיסטוריה מודרנית באוניברסיטת בר אילן. בוגר ישיבות מרכז הרב, שעלבים ושיח יצחק. בישיבת שיח יצחק הוא מלמד מזה 25 שנה מחשבת ישראל, ובמהלך השנים לימד גם במסגרות נוספות. עורך מזה 18 שנה את ספריו של הרב שג"ר. פרסם ספרים על מיסטיקה מודרנית, ביוגרפיה של מרטין בובר, כתביו של שמואל ז' כהנא על השואה וערך מאמרים על לאומיות וחילון. בשיעוריו ביקר הוא מבקש להתמודד עם אתגרי השעה לאור מקורות המחשבה, בעיקר מהדורות האחרונים.

זוהר מאור- תמונה.jpg
הרב דב ברקוביץ

הרב דב ברקוביץ בעל תואר ראשון בסוציולוגיה ופילוסופיה מ'ישיבה אוניברסיטה' בניו-יורק, ותואר שני בהיסטוריה יהודית. ממייסדי 'פרדס' ובית המדרש 'אלול' - לימוד תורה לדתיים וחילונים. בנוסף לכך, שימש הדיקן הלימודי בישיבת 'שדה עמיר' ללימודים מתקדמים וחקלאות אורגנית ומרכז 'מילה' ליהדות ויצירתיות, והינו גם המייסד והמנהל של בית המדרש 'בית אב' ליצירתיות והתחדשות תורנית.

דינה גרבר

דינה גרבר למדה פסיכולוגיה בקולג' אוניברסיטה בלונדון, ובמוסד צביסטוק, והיתה עמיתה במוסד הפסיכיאטרי בייאל. היא למדה תורה בברוריה, מתן ובאוניברסיטה העברית. דינה לימדה פסיכולוגיה בבר אילן וטאורו קולג', ותורה ב'יקר' ועוד מגוון מדרשות. היא ייסדה את בית המדרש לתורת הנפש למחקר בינתחומי, והלימוד שלה מתרכז בחז"ל והחסידות ביחס לפסיכולוגיה. 

דינה מנהלת את תוכנית פולין למנהיגות ב'יקר'. 

הרב ד"ר תני פיינטוך

הרב תני הוא בוגר ישיבת הר עציון, בית מורשה, והמכון הגבוה לתורה באוניברסיטת בר אילן. לרב תני תואר ראשון במדעי הרפואה מהאוניברסיטה העברית, ותואר שני ושלישי בתלמוד מאוניברסיטת בר אילן. הדוקטורט שלו עוסק ביחסי אגדה והלכה בתלמוד הבבלי. הרב תני מלמד במדרשה במגדל עוז, במכללת הרצוג ובאוניברסיטת בר אילן. 

הרב תני מלמד ב'יקר' במסגרת בית המדרש בימי שישי. 

תמונה-תני.jpg
הרב חיים קורנברג

חי בישראל מאז 1979, עשה את לימודיו באוניברסיטת טורונטו ובמכללת טורונטו למורים. נסמך לרבנות מאת ר' זלמן נחמיה גולדברג. הוא מלמד גם יהדות וגם לימודים כלליים, וחי בירושלים עם אשתו ושלושת ילדיו.

הרב חיים מלמד בתוכנית פולין ב'יקר'. 

הרבנית גילה רוזן 
ילידת ארה"ב, המעורבת בחינוך יהודי כבר למעלה משלושים שנה. בעלת תואר ראשון בספרות אנגלית מאוניברסיטת קולומביה ותואר שני בספרות השוואתית מאוניברסיטת מנצ'סטר. מאז עלייתה לארץ בשנת 1992, היא מלמדת במוסדות: 'נשמת' (חינוך תורני לנשים), 'פרדס', מוסד ללימודי יהדות וב'יקר'. בנוסף שימשה כראש 'בית המדרש לינדנבאום', בשנים 2002-2003. גילה מרצה בכמה מוסדות ופועלת בתור יועצת הלכתית לנשים, ב'קו הפתוח' של נשמת. גילה הינה מחנכת מוערכת ומעמיקה אשר מלמדת בכל תחומי היהדות: מדרשת הלכה ותנ"ך, ידועה בשל יכולתה היוצאת דופן בהוראת גמרא.
הרב חננאל רוזן - רב ומנהל קהילת ומרכז יקר תל-אביב
הרב חננאל רוזן למד גמרא והלכה במשך עשור בישיבות מכל רחבי הספקטרום. הוא הוסמך לרבנות מטעם הרבנות הראשית לישראל, ושירת ביחידה קרבית בצה"ל במסגרת ישיבות ההסדר. הרב חננאל למד שיטות מדיטציה שונות בהודו במשך מספר חודשים, בעל תואר בפסיכולוגיה ובספרות אנגלית באוניברסיטה העברית, וכעת מסיים כתיבת תואר שני בנושא תמורות בהתפתחות ההלכה במאה ה-19.
הרב חננאל רוזן נשוי למרים, ואב לארבעה.
ד"ר אבישר הר שפי
אבישר למד בישיבת ההסדר קריית שמונה, ואצל הרב שג"ר בישיבת שיח יצחק.
הוא קיבל דוקטורט מאוניברסיטת בר אילן על עבודתו בנושא "'מלכין קדמאין': מיתוס מלכי אסום בספרות הזוהרית." 
אבישר פרסם ספר שירים בשם "סוסי אש," וערך קבצי מאמרים וכתבי עת. הוא מלמד חסידות וקבלה בישיבת שיח יצחק, בית מורשה, ומכללת הרצוג. 
 
תמונה אבישר.jpg
bottom of page